Bovsunivskiy_thumb                    Шановні відвідувачі сайту !

          Щиро вдячний Вам за те, що завітали на офіційний сайт  Черняхівської районної ради Житомирської області.

         Дотримуючись принципу доступності до інформації про  представницький орган нашого району, ми пропонуємо ознайомитися з офіційними документами та новинами про

         діяльність  керівництва та депутатського корпусу районної  ради. Сподіваємося, що інформація, яку Ви тут отримаєте, буде для Вас корисною.

    З повагою

   Голова Черняхівської районної ради               І.П.Бовсунівський

Новини:

Актуальна інформація для новостворених підприємців


Який період є звітним для новоствореної фізичної особи-підприємця з метою подання декларації про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему оподаткування: квартал чи рік?

Відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу (далі – ПКУ) фізичні особи - підприємці подають до контролюючого органу декларацію про майновий стан і доходи (далі - податкова декларація) за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи. При цьому, податкова декларація за звітний (податковий) період, який дорівнює календарному року, подається платниками податків на доходи фізичних осіб - підприємцями протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п.п. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Згідно з п. 57.1 ст. 57 ПКУ платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ. Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації.

Враховуючи викладене вище, новостворена фізична особа – підприємець за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему оподаткування подає річну податкову декларацію протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року та самостійно сплачує суму податкового зобов’язання, зазначену у податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, визначеного для подання податкової декларації.

                                             Коростенська ОДПІ

У разі сплати єдиного внеску на неналежний рахунок передбачена фінансова санкція та пеня


Відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної зі збором та введенням обліку єдиного внеску, регулюються виключно Законом України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон 2464).

Платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (пункт 1 частини другої статті 6 Закону №2464).

Сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування. Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунка (частини 5 та 7 статті 9 Закону №2464).

В результаті сплати єдиного внеску на невідповідний рахунок, виникає недоїмка.

Відповідно до частини 3 статті 25 Закону №2464 суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

За несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум (пункт 2 частини одинадцятої статті 25 Закону №2464).

Згідно з частинами 10 та 13 статті 25 Закону №2464 на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Процедура перерахування на рахунок помилково сплачених коштів визначена Порядком зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 №6 (далі - Порядок №6).

Враховуючи зазначене, за період з першого календарного дня, що настає за днем настання строку сплати відповідного платежу, до дня, наступного за днем подання заяви платником, органи доходів і зборів застосовують штрафні санкції та нараховують пеню за несвоєчасну сплату єдиного внеску.

                            Коростенська ОДПІ

Коли сплачувати єдиний внесок спрощенцям


Платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок (п. 1 частини другої Закону України від 08.10.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»), (далі – Закон про ЄСВ).

Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону про ЄСВ, абзац перший пп. 2 п.6 розділу ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну України від 20.04.2015 № 449 (далі – Інструкція № 449).

Такі платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, що здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац другий пп. 2 п. 6 розділу ІV Інструкції № 449). Якщо останній день строків сплати єдиного внеску, зазначених в Інструкції, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 11 розділу ІV Інструкції).

Отже, граничний термін сплати єдиного внеску фізичними особами-підприємцями на спрощеній системі оподаткування:

- за І квартал – 19 квітня;

- за ІІ квартал – 19 липня;

- за ІІІ квартал – 19 жовтня;

- за ІV квартал – 19 січня.

                        Коростенська ОДПІ

Журнал «ВІСНИК. Офіційно про податки» проводить акцію для передплатників


Журнал «ВІСНИК. Офіційно про податки» розпочинає з 1 листопада по 31 грудня 2017 р. акцію «Передплати «Вісник» на 2018 рік та отримай страховий поліс «Дорожній оберіг»!

Учасниками акції є всі передплатники Журналу, які передплатили журнал «Вісник. Офіційно про податки» на 2018 рік не менше ніж на 12 місяців, включаючи тих, хто розпочав річну передплату журналу з грудня 2017 року, а також тих, термін річної передплати яких закінчується не пізніше 1 квітня 2019 року.

Приз акції — страховий поліс «Дорожній оберіг» від компанії ПрАТ «ПРОСТО-страхування» (варіант страхування «Преміум» на страхову суму 50 000 грн. на одну застраховану особу). Строк страхування — з 1 березня 2018 року по 28 лютого 2019 року.

Для отримання Призу, учасники повинні надіслати на адресу Організатора акції: вул. Хорива,24, м. Київ 04071 копії документів, що підтверджують здійснення передплати, повністю заповнений бланк доручення-згоди на страхування та анкету учасника акції.

                           Коростенська ОДПІ

Національний агрофорум «Податки. Фінанси. Право»


7 грудня 2017 року в м. Києві буде проведено Національний агрофорум  «Податки. Фінанси. Право» за адресою - м. Київ, грандхол «Хрещатик» готель «Хрещатик» (вул. Хрещатик, 14).

У фокусі форуму офіційні позиції ДФС України, Мінагрополітики, Міністерства юстиції щодо податків в агросфері та програми державної підтримки агросектору.

Учасниками форуму будуть провідні фахівці ДФС та представники провідних консалтингових та юридичних компаній. Платники податків матимуть змогу не лише отримати цінну інформацію з офіційних джерел, а й поставити запитання спікерам, подискутувати з ними та поділитися думками з колегами.

                                                           Коростенська ОДПІ